HISTÓRICO DE ACTIVIDADES

I.E.S. Xunqueira I. Pontevedra
ACTIVIDADES
EXTRAESCOLARES
CURSO 200
2-2003

Curso 1999-2000
Curso 2000-2001
Curso 2001-2002
Curso 2002-2003
Curso 2005-2006
Curso 2006-2007
Curso 2007-2008
Curso 2008-2009
Curso 2009-2010
Curso 2010-2011
Curso 2011-2012
Curso 2012-2013
Curso 2013-2014
Curso 2014-2015
Curso 2015-2016
DATA HORARIO DENOMINACION GRUPO
05/09/2002
INTERCAMBIO CON E.E.U.U. (PHOENIX) VARIOS
26/11/2002 10:00-11:30
(2ª,3ª)
Cinensino: YAMAKASI
(Teatro Principal)
1ºA,B,C,D ESO
10/12/2002 9:50-13:40
(2ª,3ª,4ª,5ª)
Video e charla: SEGURIDAD VIAL
(Sala usos multiples)
1ºA,B,C,D ESO
23/10/2002 23-30/10/02 Exposición: FOTOGRAFIAS DO INTERCAMBIO CON PHOENIX
(Biblioteca)
Todos os que queiran visitala
31/01/2003 9:50-11:30
(2ª,3ª)
Teatro: CINEMA (Teatro Paraiso)
(Pazo da Cultura)
2ºA ,C ESO.
08/04/2003 Todo o dia
(9:10-18:00)
Excursión: Lago Castiñeiras 1ºA,B,C,D ESO
28/11/2002 12:50-14:30
(5ª,6ª)
Charla-coloquio: PSICODRAMA
(Sala usos multiples)
Ciclo Sup. 2º
15/05/2003 10:30-12:00
(2ª,3ª)
Conferencia: AVILES DE TARAMANCOS
(Xosé Agrelo Hermo)
(Sala usos multiples)
4ºA,B,C,D,E ESO
02/02/2003 2-8/2/03
12:00(mañás)
17:45(tardes)
PARTICIPACION NO IV SALON INTERNACIONAL DO LIBRO INFANTIL E XUVENIL (Pazo da Cultura) CICLO 1 EDUCACION INFANTIL
06/02/2003
Charla: INMIGRACIÓN (Ibrahim Niang, AIDA)
(Sala usos multiples)

25/01/2003 saida o 25/1/03e volta o dia 1/2/03 Viaxe: A NEVE Instituto
(LISTA ANEXA)
19/02/2003 13:00-14:00
(5ª,6ª)
Charla informativa: UNIVERSIDAD DE SANTIAGO
(Sala usos multiples)
2º BACH. (sólo alumnos interesados)
31/10/2002 12:00-13:40
(4ª,5ª)
Teatro: CON FLORES A MARIA
(Teatro Principal)
4ºA,B,C ESO
12/03/2003 10:00-11:30
(2ª,3ª)
Cine: TRÁFICO
(Teatro Principal)
2ºB,C,D ESO
24/10/2002 10:40-11:30
(3ª)
vISITA: FORESTALIA 2ªA BACH.
8/04/2003 9:00-19:00
(todo o día)
Excursión:COSTA DA MORTE
1º Ciclo Sup. E.I., al. interc. Marseille
19/12/2002 Pola TARDE Teatro: ACTUACION DE AILALERIA NO IES FRANCISCO ASOREY DE CAMBADOS
varios
20/12/2002 12:00-13:00
(4ª)
Concerto: ALUMNOS DO NOSO INSTITUTO
(Sala Usos Multiples)
1º ESO
01/04/2003
todo o día
Excursión: SANTIAGO DE COMPOSTELA
(Visita Museos e titeres en Sala Yago)
1º Ciclo Sup. E.I.
30/03/2003 saida o 30/3/03e volta o dia 4/4/03 EXCURSION FIN DE CURSO DE 4º ESO 4º A,B,C,D,E ESO
(LISTA ANEXA)
04/10/2002 10:00-11:30
(2ª,3ª)
Concerto: MÚSICA (Javier Abraldes e Plamen Velev) PINTURA (Mª Xesús Busto) (I.E.S. "A XUNQUEIRA II")
4ºA,B ESO
4ºC,D ESO (Música)
07/10/2002 9:50-10:40
(2ª)
vISITA exPOSICIÓN: TODOS POLOS DEREITOS HUMANOS
(CAIXA GALICIA, Plaza de S. José)
2ºD BACH. (Fund. Dis.)
09/04/2003 9:50-14:30
(2ª,3ª,4ª,5ª,6ª)
Concerto: I.E.S. A XUNQUEIRA I - DIVISIÓN MUSICAL
(AUDITORIO MUNICIPAL DE PADRÓN)
VARIOS
07/05/2003 10:30-12:50
(2ª,3ª,4ª)
XXII MARATHON ESCOLAR "A XUNQUEIRA"
CURSOS ESO
(LISTA ANEXA)

7/4/03
28/4/03
Xornada informativa: PROGRAMA DE DIVULGACION DA ENERXIA SOLAR EN GALICIA (SIN CONFIRMAR)
(Sala usos multiples)ANULADA PARA EL CURSO 03-04
4º ESO (tecnol.), 2º BACH. (CTMA)
24/03/2003 24/3/03-25/4/03 EXPOSICION: III MOSTRA DE TRABALLOS DE ALUMNOS DO BACHARELATO ARTISTICO 1º,2ª BACH.
HAY CLASES NORMALES
18/12/2002 9:00-11:30
(1ª,2ª,3ª)
vISITA: MUSEO DE PONTEVEDRA 2ºB,C BACH. (Galicia)
15/1/2003 12:00-13:40
(4ª,5ª)
vISITA: ESCOLA DE RESTAURACION
2ºD,E BACH.
24/03/2003 11:30-12:50
(4ª)
Teatro para nenos: PANTAGRUEL
(Teatro Principal)
1º Ciclo Sup. E.I.
14/09/2002
Intercambio con FRANCIA (MARSELLA)
(Lycée Honoré Daumier)
VARIOS
27/03/2003 27-30/3/03 Viaxe: SEGOVIA E MADRID 2ºA,B,C,D,E BACH.
(LISTA ANEXA)
20/11/2002 12:15-14:30
(4ª,5ª,6ª)
Carteles, teatro e xogos:
DIA DOS DEREITOS DO NENO
(Sala usos multiples e Patio)
1º A,B,C,D ESO
27/02/2003 12:50-13:40
(5ª)
vISITA exPOSICIÓN: VALLE INCLAN 4ºC ESO
11/03/2003
(todo o dia)
Visita: PENINSULA DO GROVE 1ºA , 2ºA BACH., 4ºE ESO (Div.), al. interc. Phoenix

9:50-11:30
(2ª,3ª)
Teatro: GEMELOS
(Grupo SARDIÑA)
(Pazo da Cultura)
4ºA,B,C (cult. clas.) ESO, 1ºB,C BACH. , 2ºB BACH.
12/11/2002 10:40-12:00
(3ª)
Charla divulgativa: AUTOEMPREGO
(Sala usos multiples)
CICLO 1,2 EDUCACION INFANTIL
16/05/2003 10:30-13:00
(2ª,3ª,4ª,5ª)
CORRELINGUA
(Praza da Ferrería)
1ºC, 2ºD ESO
05/05/2003 5-9/5/03
9:50-10:40
(2ª)
SEMANA DE TEATRO: I.E.S. A XUNQUEIRA I
(Sala usos multiples)
SIN CONFIRMAR
11/10/2002 9:50-10:40
(2ª)
vISITA exPOSICIÓN: TODOS POLOS DEREITOS HUMANOS
(CAIXA GALICIA, Plaza de S. José)
4ºC ESO
26/2/2003 9:50-11:30
(2ª,3ª)
Cinensino: CORAZONES EN ATLÁNTIDA
(Teatro Principal)
1ºA,B,C,D ESO
11/04/2003 10:00-11:30
(2ª,3ª)
Cinensino: JOSIE Y LAS MELÓDICAS
(Teatro Principal)
1ºA,B,C,D ESO
11/10/2002 10:40-11:30
(3ª)
vISITA exPOSICIÓN: TODOS POLOS DEREITOS HUMANOS
(CAIXA GALICIA, Plaza de S. José)
4ºD,E ESO
16/10/2002 9:50-11:00
(3ª,4ª)
vISITA exPOSICIÓN: UNHA VISIÓN DA ARTE CONTEMPORÁNEA GALEGA
(PAZO DA CULTURA)
1ºD,E BACH. ARTE
23/10/2002 12:00-13:00
(4ª)
vISITA exPOSICIÓN: UNHA VISIÓN DA ARTE CONTEMPORÁNEA GALEGA
(PAZO DA CULTURA)
2ºD,E BACH. ARTE
09/10/2002 9-18/10/02 Exposición: FOTOGRAFIAS DO INTERCAMBIO CON MARSELLA
(Biblioteca)
Todos os que queiran visitala
25/10/2002 10:40-11:30
(3ª)
vISITA: FORESTALIA 1ºA ESO
28/11/2002 12:00-14:30
(4ª,5ª,6ª)
Teatro: A CONXURA DOS NECIOS
(Teatro Principal)
1ªA,B,C,D,E BACH.
28/11/2002 9:00-13:00 (nas horas de clase con Elena) Obradoiro: DESMARCATE, POR UN COMERCIO MAIS XUSTO E RESPONSABLE (Aula de Video) 1ºA,B,C,D ESO
25/10/2002 12:00-12:50
(4ª)
vISITA: FORESTALIA 4ºE ESO (diversif)
11/12/2002 Todo-los días no RECREO dende o 11/12/02 TALLER DE XOGO
(Iniciativa das alumnas/os do CICLO E.I.)
1ºA,B,C,D ESO
27/11/2002 5 MINUTOS POR AULA CAMPAÑA DE CAPTACION DE VOLUNTARIADO DA CRUZ VERMELLA XUVENTUDE EN PONTEVEDRA 1º, 2º BACH.
11/12/2002 9:50-13:40
(2ª,3ª,4ª,5ª)
Video e charla: SEGURIDAD VIAL
(Sala usos multiples)
2ºA,B,C,D ESO
13/12/2002 12:00-14:30
(4ª,5ª,6ª)
FUNCION DE NAVIDAD PARA OS ALUMNOS DE E.I. DO C.E.I.P. "A XUNQUEIRA I" 2º Ciclo Sup. E.I.
20/12/2002 13:00-14:30
(5ª,6ª)
Concerto: ALUMNOS DO NOSO INSTITUTO
(Sala Usos Multiples)
2º ESO
29/01/2003 16:30-19:00
Charla: METODOS ANTICONCEPTIVOS E SEXUALIDADE INFANTIL (Mabel Lorenzo) (Sala usos multiples) CICLO 1 EDUCACION INFANTIL
10/01/2003 9-17/1/03 EXPOSICION: VIÑETAS DE PRENSA SOBRE A
MAREA NEGRA (Biblioteca)
4º ESO (TEE)
Pode visitala todo o que queira
13/01/2003 Todo-los días no RECREO dende o 13/1/03 TALLER DE XOGO
(Iniciativa das alumnas/os do CICLO E.I.)
1º, 2º ESO
22/01/2003 Todo o día CADEA HUMANA ENTRE LAXE E MUXÍA 1ºA,B,C,E, 2ºA,B,C,D BACH., 1º CICLO S.
22/01/2003 12:50-13:40
(5ª)
CADEA HUMANA ENTRE AS PONTES DO RIO LEREZ EN PONTEVEDRA Todo o instituto
10/02/2003 10,13,17,20,24
/2/03
16:00-20:00
Seminario: AUTOEMPREGO CICLO 1 EDUCACION INFANTIL
03/02/2003 9:30-13:30
(1ª,2ª,3ª,4ª,5ª)
Visita: IV SALON INTERNACIONAL DO LIBRO INFANTIL E XUVENIL
(Pazo da Cultura)
1ºC,D ESO.
03/02/2003 3-14/2/03 Exposición: TRABALLOS DE PUBLICIDADE DE ALUMNOS DO BACH. ARTISTICO (Biblioteca e pasillo) 2ºD,E BACH.
26/02/2003
Teatro: ACTUACION DE 1º CICLO SUP. E. I. NO CEIP XUNQUEIRA I (E.I.)
1º Ciclo Sup. E.I.
24/03/2003 Una clase por curso. Charla informativa: AUSONIA
(Aulas)
2ºA,B,C,D ESO
20/02/2003 9:00-11:00
(1ª,2ª,3ª)
Teatro: LA GITANILLA
(Pazo da Cultura)
1ºC,D,E BACH.
13/03/2003 9:00-14:30 (nas horas de clase con Elena) Obradoiro: EDUCACION EN VALORES (Aula de Video) 1ºA,B,C,D ESO, 1ºB,D BACH.
13/03/2003 12:00-14:30
(4ª,5ª,6ª)
REPORTAXE DA TVG Ó AULA DE MUSICA (Aula de Música) Varios
(Alumnos da Banda de Música)
14/03/2003 10:40-14:30
(3ª,4ª,5ª,6ª)
Visita: PANADERIA ACUÑA
2ºD ESO
13/03/2003 10:00-12:00
(2ª,3ª)
vISITA: MUSEO DE PONTEVEDRA 2ºB,C BACH. (Latín)
10/02/2003 12:50-13:40
(5ª)
Visita: IV SALON INTERNACIONAL DO LIBRO INFANTIL E XUVENIL
(Pazo da Cultura)
4ºE ESO (TEE, CC)
17/03/2003 12:00-14:30
(4ª,5ª,6ª)
REPRESENTACION DE CONTOS PARA ALUMNOS INTERCAMBIO PHOENIX (Sala usos multiples) 1º Ciclo Sup. E.I.
25/03/2003 12:00-13:40
(4ª,5ª)
Teatro: FOOD FOR THOUGHT
(Pazo da Cultura)
3ºB ESO, 4º ESO, 1º BACH.
26/03/2003 9:00-10:40
(1ª,2ª)
Libro Forum: LA MALDICION DEL BRUJO LEOPARDO (Heinz Delan - Ed. BRUÑO) (IES "A XUNQUEIRA II") 4ºC,E ESO (TEE)
18/03/2003 10:30-11:30
(2ª,3ª)
Concerto: GHU PROJECT
(Pazo da Cultura)
2ºA, 3ºA,B ESO, 1ºA,B,D BACH. (Alumnos deMúsica)
18/03/2003 12:30-13:30
(4ª,5ª)
Concerto: GHU PROJECT
(Pazo da Cultura)
4ºA,B ESO, 1ºC, 2º BACH. (Alumnos deMúsica)
07/04/2003 10:20-12:00
(2ª,3ª)
Concerto: ORQUESTA XOVEN DA SINFONICA DE GALICIA
"CADROS PARA UNHA EXPOSICION" (Modesto Mussorgski)
(Pazo da Cultura)
2ºB, 3ºC ESO
07/04/2003 12:00-13:30
(4ª,5ª)
Concerto: ORQUESTA XOVEN DA SINFONICA DE GALICIA
"CADROS PARA UNHA EXPOSICION" (Modesto Mussorgski)
(Pazo da Cultura)
2ºC, 4ºA,B ESO
08/04/2003 10:20-12:00
(2ª,3ª)
Concerto: ORQUESTA XOVEN DA SINFONICA DE GALICIA
"CADROS PARA UNHA EXPOSICION" (Modesto Mussorgski)
(Pazo da Cultura)
2ºA,D ESO
08/04/2003 12:00-13:30
(4ª,5ª)
Concerto: ORQUESTA XOVEN DA SINFONICA DE GALICIA
"CADROS PARA UNHA EXPOSICION" (Modesto Mussorgski)
(Pazo da Cultura)
3ºA,B, 4ºC,D ESO
21/03/2003 12:50-13:40
(5ª)
DIA DO ARBOL
(Plantacion de laranxeiro e limoeiro no noso xardín)
2ºD ESO, 2ºA BACH.
11/04/2003 9:00-10:40
(1ª,2ª)
Charla: ARTE E MULLER
(DPTO. PEDAGOXICO DO C.G.A.C.)
(Aula)
3ºB ESO
11/04/2003 10:40-12:50
(3ª,4ª)
Charla: ARTE E MULLER
(DPTO. PEDAGOXICO DO C.G.A.C.)
(Aula)
3ºA ESO
11/04/2003 12:50-14:30
(5ª,6ª)
Charla: ARTE E MULLER
(DPTO. PEDAGOXICO DO C.G.A.C.)
(Aula)
3ºC ESO
11/04/2003 9:15-14:30
(toda a mañá)
Excursión: SANTIAGO DE COMPOSTELA
(Visita Museos e Catedral)
2ºB,D,E BACH., al. interc. Marseille
11/04/2003 13:40-14:30
(6ª)
Charla: CONCIENCIACION PARA O RESPETO E VALORACION DE MONUMENTOS PERTENCENTES O CASCO HISTORICO (Aula) 4ºD ESO
21/05/2003 21,22,23/05/03
COÑECE A GALICIA VERDE 1ºA,B,C,D ESO
29/04/2003 10:30-12:30
(2ª,3ª,4ª)
CIBERLINGUA
(Ciber OBK)
4ºC,E (Div.) ESO
30/04/2003 10:30-12:30
(2ª,3ª,4ª)
CIBERLINGUA
(Ciber OBK)
3ºC ESO
15/05/2003 Todo o dia
(9:15-20:30)
Excursión: FERROL
1ºB,A BACH.
07/05/2003 10:00-12:00 OBSERVACION ASTRONOMICA DE MERCURIO A SEU PASO POR DIANTE DO SOL a determinar
13/05/2003 11:30-14:30
(4ª,5ª,6ª)
Teatro: O LAPIS DO CARPINTEIRO

(Teatro Principal)
1º BACH.
08/05/2003 17:00 Teatro: ACTUACION DE AILALERIA NO TEATRO PRINCIPAL OS QUE QUEIRAN ASISTIR
13/05/2003 12:45-13:50
(5ª)
Concerto: I.E.S. A XUNQUEIRA I - DIVISIÓN MUSICAL
(I.E.S. A XUNQUEIRA )
VARIOS
22/05/2003 9:15-12:00
(1ª,2ª,3ª)
REPRESENTACION DE TITERES PARA NENOS
(Redondela)
1º Ciclo Sup. E.I.
23/05/2003 9:50-11:30
(2ª,3ª)
vISITA: MUSEO DE PONTEVEDRA 2ºC ESO
27/05/2003 11:30-13:40
(4ª,5ª)
vISITA: MUSEO DE PONTEVEDRA 2ºD ESO
3/06/2003 9:50-11:30
(2ª,3ª)
vISITA: MUSEO DE PONTEVEDRA 2ºA ESO
6/06/2003 11:30-13:40
(4ª,5ª)
vISITA: MUSEO DE PONTEVEDRA 2ºB ESO
21/05/2003 9:50-11:30
(2ª,3ª)
vISITA exPOSICIÓN: ARTE EN PONTEVEDRA III 1ºD,E BACH.
19/05/2003 12:45-13:50
(5ª)
Concerto: I.E.S. A XUNQUEIRA I - DIVISIÓN MUSICAL
(C.E.I.P. A XUNQUEIRA I)
VARIOS
29/05/2003 9:00-12:00
(1ª,2ª,3ª)
Teatro: UNHA ROSA E UNHA ROSA
(I.E.S. Frei Martín Sarmiento)
1ºD,2ºC ESO
02/06/2003 9:00-19:00
(todo o día)
Excursión: NOYA, VIMIANZO E SANTIAGO
3ºB,C ESO

10:30-11:30
(2ª,3ª)
Conferencia: XOAN MANUEL PINTOS
(Carme Hermida)
(Sala usos multiples)
1º BACH.
30/05/2003 9:30-18:00
(todo o día)
Excursión: LAGO DE CASTIÑEIRAS
4ºC,D,E ESO
4/06/2003 10:40-12:00
(3ª)
vISITA: PROYECCION
(MUSEO DE PONTEVEDRA)
2ºB ESO
09/06/2003 12:40-13:50
(5ª)
Concerto: I.E.S. A XUNQUEIRA I - DIVISIÓN MUSICAL
(C.E.I.P. A XUNQUEIRA II)
VARIOS

Principal | O Centro | Estudios | Docentes | Actividades | A cidade | Enlaces | Correo