HISTÓRICO DE ACTIVIDADES

I.E.S. Xunqueira I. Pontevedra
ACTIVIDADES
EXTRAESCOLARES
CURSO 200
1-2002

Curso 1999-2000
Curso 2000-2001
Curso 2001-2002
Curso 2002-2003
Curso 2005-2006
Curso 2006-2007
Curso 2007-2008
Curso 2008-2009
Curso 2009-2010
Curso 2010-2011
Curso 2011-2012
Curso 2012-2013
Curso 2013-2014
Curso 2014-2015
Curso 2015-2016
DATA HORARIO DENOMINACION GRUPO

12:00-13:30
(4ª,5ª)
Teatro: QUERIDOS REIS MAGOS (AILALERIA)
(Sala usos multiples)
3º,4º ESO
EXCEPTO CURSOS CON EXAMENES
06/09/2001
INTERCAMBIO CON E.E.U.U. (PHOENIX) VARIOS
19/09/2001
INTERCAMBIO CON FRANCIA (LE MANS) VARIOS
01/10/2001 18:00-21:00
(luns e mercores ata 31/10/01)
Curso: ¿CANTOS CONTOS CONTAS TI?
(Sala usos multiples)
5º FP
16/10/2001 10:00-12:00
(2ª,3ª)
Teatro: VIAJE POR EL TINGLADO DE LA FARSA
(Teatro Principal)
1ºA,B,C BACH.
19/10/2001 10:40-11:30
(3ª)
vISITA: FORESTALIA 1ºD BACH.,2ªA BACH.
19/10/2001 12:00-12:50
(4ª)
vISITA: FORESTALIA 4ºD ESO, 2ªA BACH.
22/10/2001 22-26/10/01 Exposición: FOTOGRAFIAS DO INTERCAMBIO CON PHOENIX
(Biblioteca)
Todos os que queiran visitala
26/10/2001 12:00-13:40
(4ª,5ª)
Charla-coloquio: A LINGOAXE DE SIGNOS
(Xulio Loureiro)
(Sala usos multiples)
5º FP, Ciclo Sup. 1º y 2º
31/10/2001 12:00-13:40
(4ª,5ª)
Cinensino: THE KID (El chico) 1ºA,B,C,D ESO
01/11/2001 18:00-21:00
(luns e mercores ata 30/11/01)
Curso: ¿CANTOS CONTOS CONTAS TI?
(Sala usos multiples)
5º FP
5/11/2001 10:40-12:00
(3ª)
vISITA exPOSICIÓN: AUTORES GALEGOS 4ºA ESO
08/11/2001 13:00-14:30
(5ª,6ª)
MAGOSTO
(Recinto exterior)
1º y 2º ESO
14/11/2001 12:00-13:45
(4ª,5ª,6ª)
Teatro: OS VELLOS NON DEBEN DE NAMORARSE (Teatro do Morcego)
(Teatro Principal)
3ºA,B,C,D ESO.
14/11/2001 10:40-12:00
(3ª)
vISITA exPOSICIÓN: SEMPRE EN RIANXO. SEMPRE EN GALIZA 4ºB ESO
15/11/2001 15-18/11/01 Viaxe: MADRID 2ºA,B,C,D BACH.
17/11/2001 20:00-22:00 Video e charla: CEO E INFERNO
(Sala usos multiples)
Todos os que queiran
17/11/2001 SAIDA DO INSTITUTO 23:00-... Observación da choiva de estrelas: LEONIDAS 2001
Todos os que queiran
20/11/2001 12:15-14:30
(4ª,5ª,6ª)
Carteles, teatro e xogos:
DIA DA INFANCIA
(Sala usos multiples)
1º ESO
21/11/2001 16:30-18:30
Charla-coloquio: ATENCION TEMPERA (José Cardama)
(Sala usos multiples)
Ciclo 1, 2 y 5º FP
21/11/2001 12:00-12:50
(4ª)
Charla: O IMPACTO AMBIENTAL NA CONSTRUCCION DE CARRETERAS (Javier Cuenca Duyos)
(Aula de prácticas Ciclo)
3ºD ESO, 2ºA BACH.(xeoloxía)
27/11/2001 12:00-14:30
(4ª,5ª,6ª)
Charla-coloquio: A INTERVENCION EDUCATIVA COS NENOS CEGOS
(Mª Luz González Prieto)
(Sala usos multiples)
Ciclo 1, 2, 5ºFP
30/11/2001 12:00-12:50
(4ª)
Libro - Forum: VIGO ES VIVALDI
(José Ramón Ayllón)
(Aula)
4ºB ESO
30/11/2001 12:50-13:40
(5ª)
Libro - Forum: VIGO ES VIVALDI
(José Ramón Ayllón)
(Aula)
4ºA ESO
9/12/2001 12:00(mañás)
17:45(tardes)
PARTICIPACION NO III SALON INTERNACIONAL DO LIBRO INFANTIL E XUVENIL (Sesión de contacontos e representación de contos)
(Pazo da Cultura)
5º FP, CICLO 1,2
11/12/2001 10:00-12:00
(2ª,3ª)
Contacontos: TIM BOWLEY E CASILDA REGUEIRO
(Sala usos multiples)
1ºA,B,C,D ESO
19/12/2001 13:00-14:30
(5ª,6ª)
Concerto: ALUMNOS DO NOSO INSTITUTO
(Sala Usos Multiples)
BACH. e FP
21/12/2001 11:00-12:30
Concerto: ALUMNOS DO NOSO INSTITUTO
(Sala Usos Multiples)
ESO
09/01/2002 12:00-13:40
(4ª,5ª)
Cine: LA ESPALDA DEL MUNDO
(Sala usos multiples)
2ºA,B ESO
09/01/2002 9:50-11:30
(2ª,3ª)
Cine: LA ESPALDA DEL MUNDO
(Sala usos multiples)
2ºC,D ESO
14/1/2002 16:30-19:00
Curso práctico: TEATRO, EXPRESION XESTUAL E XOGOS (Pablo Sánchez)
(Sala usos multiples)
5º FP, Ciclo Sup. 1º y 2º
15/01/2002 12:00-14:00
(4ª,5ª,6ª)
Cine: SAID 4ºA,B,C,D,E ESO
15/1/2002 16:30-19:00
Curso práctico: TEATRO, EXPRESION XESTUAL E XOGOS (Pablo Sánchez)
(Sala usos multiples)
5º FP, Ciclo Sup. 1º y 2º
16/1/2002 11:00-14:30
16:30-19:00
Curso práctico: TEATRO, EXPRESION XESTUAL E XOGOS (Pablo Sánchez)
(Sala usos multiples)
5º FP, Ciclo Sup. 1º y 2º
22/01/2002 12:00-14:00
(4ª,5ª,6ª)
Intervención na aula: NAVEGANTES DO PALOMAR
(Aula)
3ºA ESO
22/01/2002 12:00-14:30
(4ª,5ª,6ª)
Teatro: DESEO DE SER PIEL ROJA
1ºA,B,C,D,E BACH.
23/01/2002 10:30-11:30
(3ª)
vISITA: MUSEO DE PONTEVEDRA 2ºB BACH. (latín)
23/01/2002 12:00-14:30
(4ª,5ª,6ª)
Intervención na aula: NAVEGANTES DO PALOMAR
(Aula)
3ºA ESO
26/01/2002 saida o 26/1/02 e volta o dia 2/2/02 Viaxe: A NEVE Instituto
(LISTA ANEXA)
29/01/2002 10:30-12:00
(2ª,3ª)
Concerto: ORQUESTA FILARMONICA DE GALICIA
3ºA,B, 4ºB,D ESO
29/01/2002 12:00-13:40
(4ª,5ª)
Concerto: ORQUESTA FILARMONICA DE GALICIA
3ºC,D ESO, 1º BACH.(al. de música)
30/1/2002 12:00-13:40
(4ª,5ª)
Cinensino: PIDELE CUENTAS AL REY 1ºA,B,C,D ESO
30/01/2002 12:00-13:40
(4ª,5ª)
Concerto: ORQUESTA FILARMONICA DE GALICIA
2ºC,D ESO, 2º BACH.(al. de música)
30/01/2002 10:30-12:00
(2ª,3ª)
Concerto: ORQUESTA FILARMONICA DE GALICIA
2ºA,B, 4ºA,C ESO
31/01/2002 9:00-14:30
(toda a mañá)
Visita: DEPURADORAS 3ºA (med. amb.) ESO, 4ºA,B,C (med. amb.) ESO, Diversif.
04/02/2002 4:30-7:00 TALLER ESPACIO ACTIVO
(Brais)
(Sala usos multiples)
Ciclo 1, 5ºFP
05/02/2002 4:30-7:00 TALLER ESPACIO ACTIVO
(Brais)
(Sala usos multiples)
Ciclo 1, 5ºFP
06/02/2002 4:30-7:00 TALLER ESPACIO ACTIVO
(Brais)
(Sala usos multiples)
Ciclo 1, 5ºFP
07/02/2002 12:00-12:50
(4ª)
Charla-coloquio: SOBRE OS LIBROS LEIDOS
(Blanca Alvarez)
(Sala usos multiples)
1ºA,B,C,D ESO
07/02/2002 12:50-13:40
(5ª)
Charla-coloquio: SOBRE OS LIBROS LEIDOS
(Blanca Alvarez)
(Sala usos multiples)
2ºA,B,C,D ESO
07/02/2002 12:00-13:40
(4ª,5ª)
Teatro: A CELESTINA
(Teatro Principal)
4ºB ESO, 1ºC BACH.
08/02/2002 12:00-12:50
(4ª)
vISITA exPOSICIÓN: AS VODAS IMPENSABEIS DE POMPA E BURMEIGAS 3ºA ESO
22/02/2002 11:30-12:00
(Recreo)
Charla informativa: PROFESION MILITAR
(Sala video)
4º ESO, BACH.
26/02/2002 11:30-12:50
(4ª)
vISITA : CENTRO DE INFORMACION E ASESORAMENTO DA MULLER 4º Div. ESO (T. de E.E.)
27/02/2002 11:30-12:00
(Recreo)
Charla informativa: CENTRO SUPERIOR DE HOSTELERIA DE SANTIAGO (María José Figueiras)
(Sala video)
2º BACH.
27/02/2002 16:30-19:00
(tarde)
Charla: PEDAGOXIA DO TEMPO LIBRE
(Sala usos multiples)
5ºFP, Ciclo 1
05/03/2002 9:00-10:40
(1ª,2ª)
vISITA exPOSICIÓN: LA AVENTURA DE LAS VANGUARDIAS
(Caja Madrid)
1ºD BACH.
07/03/2002 11:30-12:00
(Recreo)
Charla informativa: UNIVERSIDAD ANTONIO DE NEBRIJA
(Sala video)
2º BACH.
07/03/2002 12:00-13:40
(4ª,5ª)
Teatro: MULLERES
(Uvegá Teatro)
(Pazo da Cultura)
4º A,C,D,E ESO
08/03/2002 12:00-13:40
(4ª,5ª)
vISITA exPOSICIÓN: LA AVENTURA DE LAS VANGUARDIAS
(Caja Madrid)
2ºD BACH.
12/03/2002 9:00-10:40
(1ª,2ª)
vISITA exPOSICIÓN: LA AVENTURA DE LAS VANGUARDIAS
(Caja Madrid)
1ºE BACH.
13/03/2002 12:00-14:00
(4ª,5ª,6ª)
Teatro: THE BIG DAY
(Moving-On)
(Teatro Principal)
2ºA,4ºA,D ESO, 1ºD BACH., 2ºB,C BACH.
14/03/2002 9:00-20:30
(todo o día)
Excursión: PARLAMENTO, MUSEOS, CATEDRAL, ...
(Santiago de Compostela)
1ºA BACH., 4ºD Div. ESO, al. interc. Phoenix
15/03/2002 9:00-20:30
(todo o día)
Excursión: POBRA, CUROTA, CORRUBEDO, AXEITOS, BAROÑA, NOIA, ... 1ºB BACH., 4ºE ESO, al. interc. Phoenix
15/03/2002 12:00-13:40
(4ª,5ª)
vISITA exPOSICIÓN: LA AVENTURA DE LAS VANGUARDIAS
(Caja Madrid)
2ºB(Hist. Arte), C BACH.
17/03/2002 saida o 17/3/02 e volta o dia 22/3/02 EXCURSION FIN DE CURSO DE 4º ESO E 5º FP 4º A,B,C,D,E ESO, 5º FP
(LISTA ANEXA)
18/03/2002 9:00-20:30
(todo o día)
Excursión: PORTO
(Portugal)
3ºD ESO, CICLO 1, 5ºFP, al. interc. Phoenix
09/04/2002 11:50-12:50
(4ª)
Conferencia: GAS NATURAL E MEDIO AMBIENTE
(Sala usos multiples)
4ºA,B,C (med. amb.) ESO, 2º BACH. (ciencias)
09/04/2002 9:50-11:30
(2ª,3ª)
Teatro: GEMELOS
(Grupo SARDIÑA)
(Pazo da Cultura)
4ºA,B,C (cult. clas.) ESO, 1ºB,C BACH. , 2ºB BACH.
9/4/2002 16:30-18:30
Curso : TALLER DE TITERES DE GOMA-ESPUMA
(Carmen González Pais)
(Sala usos multiples)
Ciclo Sup. 1º
10/04/2002 10-26/04/2002 EXPOSICION: TRABALLOS DE ALUMNOS DO BACHARELATO ARTISTICO 1º,2ª BACH.
10/4/2002 12:00-14:30
(4ª,5ª,6ª)
Curso : TALLER DE TITERES DE GOMA-ESPUMA
(Carmen González Pais)
(Sala usos multiples)
Ciclo Sup. 1º
23/04/2002 12:00-13:40
(4ª,5ª)
Cinensino: EL SUEÑO DE JIMMY GRIMBLE 1ºA,B,C,D ESO
25/04/2002 9:00-14:30
(medio día)
Excursión: SANTIAGO DE COMPOSTELA
(Visita á Catedral)
2ºC,D BACH. +9 al. 4ºA,B ESO(plast.)
25/04/2002 9:00-19:00
(todo o día)
Visita: ESCOLAS INFANTILES E MEDIATECA
(VIGO)
5º FP, Ciclo Sup. 1º
26/04/2002 11:30-12:45
(4ª)
vISITA exPOSICIÓN: PADRE SARMIENTO
(Pazo de Mugártegui)
4ºB,C,D,E Div. ESO
27/04/2002 9:00-ata que perdan Campionato de baloncesto: SUNNY 3X3
(TEIS-VIGO)
Varios
29/04/2002 16:00-18:10
(7ª,8ª)
vISITA: ELNOSA 2ºA BACH. (química)
29/04/2002 9:00-22:30
(todo o día)
Visita e Concerto: ALUMNOS DO NOSO INSTITUTO
(Caldas de Reis)
Varios
(LISTA ANEXA)
6/05/2002 10:40-12:00
(3ª)
vISITA exPOSICIÓN: PADRE SARMIENTO
(Pazo de Mugártegui)
4ºA ESO
09/05/2002 10:30-11:30
(2ª,3ª)
XXI MARATHON ESCOLAR "A XUNQUEIRA" CURSOS ESO
(LISTA ANEXA)
10/05/2002 10:40-12:00
(3ª)
vISITA exPOSICIÓN: PADRE SARMIENTO
(Pazo de Mugártegui)
3ºD ESO
13/05/2002 12:30-14:30
(4ª,5ª,6ª)
Concerto: DIA DAS LETRAS GALEGAS
(Grupo Tristáns)
(Pazo da Cultura)
todo o INSTITUTO
14/05/2002 (1ªy2º, 3ªy4ª, 5ªy6ª)
Respectivamente
ESCALADA EN ROCÓDROMO 1ºA,B,C ESO
14/05/2002 10:30-13:00
(2ª,3ª,4ª,5ª)
CORRELINGUA
(Praza da Ferrería)
2ºA ESO, 4ºD,E (divers.) ESO
15/05/2002 9:50-10:40
(2ª)
SEMANA DE TEATRO: I.E.S. A XUNQUEIRA I
(Sala usos multiples)
2ºB,C,D ESO
15/05/2002 12:50-13:40
(5ª)
SEMANA DE TEATRO: I.E.S. VALLE INCLAN
(Sala usos multiples)
1ºA,B,C,D ESO
15/05/2002 (1ªy2º, 3ªy4ª, 5ªy6ª)
Respectivamente
ESCALADA EN ROCÓDROMO 1ºD, 2ºA, B ESO
16/05/2002 12:00-13:40
(4ª,5ª)
SEMANA DE TEATRO: I.E.S. FREI MARTIN SARMIENTO
(Sala usos multiples)
1º BACH., 4ºD,E ESO
16/05/2002 (3ªy4ª, 5ªy6ª)
Respectivamente
ESCALADA EN ROCÓDROMO 2ºC, D ESO
22/05/2002 10:40-12:50
(3ª,4ª)
vISITA: FACULTADE DE BELAS ARTES
PENDIENTE DE CONFIRMAR NUEVA FECHA
1ºD,E BACH.
28/05/2002 9:30-20:00
(todo o día)
Excursión: VIGO, BAIONA, A GUARDA 3ºB,D ESO
31/05/2002 9:00-21:00
(todo o día)
Excursión: NOIA-SANTIAGO 3ºA,C ESO, 4ºD ESO
04/06/2002 9:00-19:30
(todo o día)
Excursión: OURENSE E ALLARIZ
4º A,B,C ESO
17/06/2002 Todo o dia
(9:10-18:00)
Excursión: Lago Castiñeiras 1ºA,B,C,D ESO
17/06/2002 a partir das 20:00 Concerto: I.E.S. A XUNQUEIRA I - DIVISIÓN MUSICAL
(AUDITORIO DE CAIXANOVA)
PARA PAIS E ALUMNOS DO CENTRO
18/06/2002 Toda a mañá
(9:10-14:00)
Excursión: Lago Castiñeiras 2ºA,B,C,D ESO
18/06/2002 Toda a mañá
(9:00-14:30)
Excursión: Rio Lérez 3ºA ESO

Principal | O Centro | Estudios | Docentes | Actividades | A cidade | Enlaces | Correo